Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին հյուրընկալել է Լենա Նազարյանը
Մարտի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Լենա Նազարյանը կարեւորել է երկու ժողովուրդների բարեկամությունը` անհրաժեշտ համարելով հայ-վրացական կապերի առավել զարգացումն ու ընդլայնումը հնարավոր բոլոր ուղղություններով: Այդ համատեքստում ԱԺ փոխնախագահն առանձնացրել է Հայաստանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների միջեւ կապերի ակտիվացումը ոչ միայն պատգամավորական բարեկամական խմբերի, այլեւ հանձնաժողովների մակարդակով:
Դեսպանն ընդգծել է, որ Վրաստանը Հայաստանի հետ հարաբերություններում կարեւորում է համագործակցության ընդլայնումը բոլոր ուղղություններով, այդ թվում նաեւ խորհրդարանական դիվանագիտության հարթակում: Նա եւս մեկ անգամ իր գոհունակությունն ու շնորհակալությունն է հայտնել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը ջերմ ընդունելության համար: Գիորգի Սագանելիձեն համոզմունք է հայտնել, որ ձեռք  բերված պայմանավորվածությունները կնպաստեն հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Քննարկվել են նաեւ երկուստեք հետաքրքրող օրակարգային մի շարք հարցեր, այդ թվում` առաջիկայում նախատեսվող հանդիպումների ժամանակացույցը:

Л.Назарян встретилась с послом Грузии в Армении
19 марта вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Грузии в РА Г.Саганелидзе.
Л.Назарян подчеркнула дружбу двух народов, считая необходимым развитие и расширение армяно-грузинских связей во всех возможных направлениях. В этом русле вице-спикер НС выделила активизацию связей между парламентами Армении и Грузии не только на уровне депутатских групп дружбы, но и комиссий.
Посол подчеркнул, что Грузия в отношениях с Арменией считает важным расширение сотрудничества по всем векторам,   в том числе на платформе парламентской дипломатии. Он вновь высказал удовлетворение и признательность за теплый прием делегации во главе с С.Зурабишвили. Г-н Саганелидзе выразил уверенность, что достигнутые договоренности посодействуют еще большему углублению и упрочению армяно-грузинских отношений.
Обсужден также ряд представляющих взаимный интерес повесточных вопросов, в том числе график предстоящих встреч.